Michel Vinogradoff – FENG SHUI

Termín konání: 27. února – 1. března 2020

Výuka: čtvrtek: 9:30 – 17:00

            pátek: 9:30 – 17:00

            sobota: 9:30 – 17:00

            neděle: 9:30 – 13:00

Lektoři studia: Michel Vinogradoff

Místo konání: Kolejní 2906/4, 612 00 Brno-Královo Pole (areál VUT) – Fakulta podnikatelská

      Mapa zde

Cena semináře: 3 800 Kč  ( záloha 1 800 Kč je nevratná)

 
Maximální počet studentů na semináři: 65 osob

 

Feng Shui je umění, které se snaží nastolit v životním a pracovním prostředí harmonii nutnou pro život v rovnováze. Tento způsob chápání vztahu člověka a jeho prostředí je velmi starý a byl vypracován v Číně před více než 2000 lety. Pět prvků, pět zvířat, pět barev – to jsou jen některé z nástrojů, které toto umění využívá s cílem nastolit harmonii a rovnováhu.

   Jak a kam umístit novou stavbu ve vztahu k životnímu prostředí?  Jak si uspořádat svůj dům nebo svoje pracovní místo? Kam umístit nábytek v jednotlivých místnostech svého obydlí? Jak využívat různé formy, které máme k dispozici?  Jak zařídit pracoviště, abychom byli výkonnější a méně unavení? Jak uspořádat ložnici, abychom dosáhli při spánku lepší regenerace?  Na všechny tyto otázky i další problémy týkající se životního a pracovního prostředí nabízí Feng Shui řešení a podněty k přemýšlení.

 

V Asii je toto umění zcela běžně aplikováno v každodenním životě.  Města jako např. Hong- Kong byla částečně přebudována podle principů Feng Shui.  Budovy zde byly rovněž navrženy v souladu s principy Feng Shui.

Pomocí tohoto umění se dají napravit různé negativní vlivy, které ohrožují zdraví, bohatství a štěstí člověka. Feng Shui je tedy nepostradatelným nástrojem pro každého, kdo si přeje žít v harmonii a pracovat efektivně.


 
 

   Michel Vinogradoff, uznávaný lékař, akupunkturista, lektor Feng Shui, znalec čínských reálií, čínské filozofie a taoismu s více než 25letou praxí v oboru. Je člen Francouzské akupunkturistické asociace, Francouzského akupunkturistického kolegia a člen Institutu Ricci.

 

Michel Vinogradoff přednáší na konferencích a seminářích ve Francii, Německu, Španělská, Rusku a dalších státech. Přednáší nejen lékařům, ale také všem zájemcům o akupunkturu, čínskou filozofii, Yi Jingu, Feng Shui a další zajímavá témata.

V češtině byly vydány jeho knihy Yi Jing aneb Běh Osudu, Duch jehličky a Ticho jehličky.