Lektoři

MUDr. Alexandra Vosátková, Třebíč     Vosatkova

Lektorka naší školy, vyučuje první ročník studia Základy tradiční čínské medicíny – diagnostik TCM, Nauka o akupunkturních bodech a drahách

Lékařka s dlouholetou praxí v oboru tradiční čínské medicíny. TČM praktikuje již od roku 1992. V roce 2004 zakončila studium TČM zkouškou dle oficiálních testů institutu Guang Ming v Pekingu.

Čchi, tvorba, funkce, pohyb v těle, druhy a rozmístění, krev, tělní tekutiny, a vztahy s čchi, nauka o orgánech cang, fu a zvláštních orgánech fu, diagnostika podle jazyka a pulzu, vyšetřování sluchem, pozorováním, pohmatem, dotazováním, akupunktura, nauka o tělových meridiánech a akupunkturních bodech, diferenciální diagnostika, komplexní diagnostika, praktická cvičení, dietetika podle tradiční čínské medicíny

.

MUDr. Jana Nezvalová, Brno      

Lektor naší školy, vyučuje druhý a třetí ročník studia Základy tradiční čínské medicíny – diagnostik TCM

Náš přistup – na základě vzájemného rozhovoru a vyšetření pacienta se snažíme přijít na potřeby a byliny, které povedou k postupnému uzdravování celé bytosti člověka.

Lékařka s praxí tradiční čínské medicíny a antroposoficky zaměřené terapie. Lékařka absolvovala: kurz akupunktury  s dekretem ČLS JEP, studium TČM při Československé SinoBioologické společnosti v Praze, IPMT- Pětileté studium antroposofické medicíny, Akademie Miloše Brabínka Praha-Tříleté studium antroposofické medicíny.

 

Ing. Aleš SušickýBrno      Ales

Lektor naší školy, vyučuje studium TCM pro domácí použití. Vedoucí měsíční odborné stáže pro studenty naší školy na klinice tradiční čínské medicíny, Tian-Jin, Čína.

Absolvent kurzů International Su Jok Acupuncture Association, 2x stáž na klinice tradiční čínské medicíny (Tian-Jin, Čína).

Historie čínské medicíny, Tao, taoistická filosofie, vlastnosti jin a jangu, zákonitosti pěti elementů a šesti energií, zákonitosti v pentagramu. Základní vztahy mezi emocemi, mentálními projevy a orgány, energiemi, tkáněmi a barvami. Základní energetická konstituce člověka. Úvod do nauky o tělových meridiánech. Akutní stavy. Moxa, prohřívání a požehování, Akabaneho test. Práce s energiemi času, vrozená konstituce člověka podle energie času. Práce s mikrosystémy podobnosti zejména v akutních stavech.

 

Jana Šedivá, Brno      

Lektor naší školy, cvičí  zdravotní Qigong, Tai chi a vnitřní  meditačním techniky cvičení Taiji Quan 

Studium vnitřních meditačních technik, stání Wu-ti, statický meditační Qigong, meditační chůze.

13 let studia Yang Taiji Quan a Zdravotní Qigong pod vedením mistryně Zhai Jun (Čína).  Věnuje se především vnitřním meditačním technikám cvičení Taiji Quan a Zdravotnímu Qigongu.

„Snažím se předávat to co mě mistryně Zhai Jun naučila a to co již po léta praxe prošlo mou vlastní zkušeností.“

 

 

Vojtěch Sušický, Bc. Eva Sušická, Brno      Vojta-Eva

Organizace studia. Meridiánové masáže, lokalizace akupunkturních bodů, medicínské minimum pro nelékaře.